Kategoria: Budowa

Pierwsze okna z ukrytą klamką marki WICONA już na rynku

WICONA, jeden z czołowych dostawców systemów aluminiowych przeznaczonych do   zrównoważonego budownictwa wprowadza na rynek pierwsze okna z ukrytą klamką. Premiera okna miała miejsce w czasie konferencji prasowej z okazji 70lecia marki 24 października w Warszawie.

Spawanie metodą TIG

Spawanie metodą TIG

Bardziej niż jakakolwiek inna metoda spawania – spawanie TIG wymaga dużej ilości praktyki, aby osiągnąć w tym biegłość. Tutaj jest o wiele więcej sposobów kontrolowania łuku i końcowego wyniku spawania, niż w przypadku spawarki MIG. Oto kilka wskazówek, o których należy pamiętać, ucząc się podstaw spawania TIG.

Płyty wodoodporne w budownictwie

Płyty wodoodporne w budownictwie

Płyty gipsowo-kartonowe to bardzo popularny materiał budowlany. Dzięki różnorodności na rynku płyt g-k możliwości ich zastosowania są coraz szersze. W tym artykule opiszę dokładnie różne rodzaje płyt, które można stosować w wilgotnym, a nawet mokrym środowisku.

Do czego można zastosować sztywną piankę PIR?

Do czego można zastosować sztywną piankę PIR?

Parametry termoizolacyjne materiałów zastosowanych do ocieplenia domu czy budynków komercyjnych są bardzo ważne nie tylko ze względów użytkowych. Dobrze zaizolowany obiekt ma również większą wartość na rynku nieruchomości, co zaczyna mieć spore znaczenie w momencie jego sprzedaży. W budownictwie w ostatnich latach prawdziwy prym wiedzie sztywna pianka poliuretanowa PIR. Do czego można ją zastosować?

Dom parterowy czy z poddaszem użytkowym – jak wybrać projekt domu dla czteroosobowej rodziny?

Dom parterowy czy z poddaszem użytkowym – jak wybrać projekt domu dla czteroosobowej rodziny?

Domy parterowe mają wszystkie pomieszczenia na jednym poziomie, natomiast domy z poddaszem użytkowym pozwalają podzielić przestrzeń w poziomie na dwie funkcjonalne strefy. O tym, które z nich będą lepsze dla czteroosobowej rodziny, decyduje jednak nie tyle liczba kondygnacji, co powierzchnia użytkowa i układ pomieszczeń. Zobacz, jak dostosować zarówno dom parterowy, jak i z poddaszem użytkowym do potrzeb czteroosobowej familii.

« Starsze artykuły