Kategoria: Instalacje

Nowa gama napędów J4 io Protect marki Somfy – 100% skutecznej ochrony żaluzji fasadowych

Somfy, czołowy producent automatyki domowej oraz inteligentnych systemów sterowania,  wprowadził do oferty nową wersję napędu do żaluzji fasadowych. Mowa o J4 io z serii Protect, który wyróżnia się nowymi funkcjami, takimi jak wykrywanie oblodzenia w momencie startu i detekcja przeszkód przy ruchu w górę. Wykorzystanie napędu w połączeniu z rozwiązaniami automatyki pogodowej pozwala zapewnić odpowiedni komfort cieplny i wizualny w każdym pomieszczeniu o dużej powierzchni przeszklenia.

Inteligentny system ogrzewania domu – jak go zainstalować?

Oczekiwania wobec nowoczesnych technologii grzewczych stale rosną. Inteligentny system ogrzewania cechują nie tylko niższe koszty eksploatacji, ale również wygoda i troska o środowisko. Nowoczesne systemy grzewcze mogą obecnie wykorzystywać energię ze źródeł odnawialnych, jak powietrze czy promieniowanie słoneczne. Poznaj urządzenia, które tworzą inteligentny system ogrzewania, oraz dowiedz się, jak odpowiednio go zainstalować.

Wybór projektanta układów hydraulicznych

Wybór projektanta układów hydraulicznych

Układy hydrauliczne są wykorzystywane niemal we wszystkich gałęziach przemysłu. O ich kulturze pracy, wysokiej niezawodności i wydajności możemy przekonać się każdego dnia. Musimy zdać sobie jednak sprawę, że są poddawane gigantycznym obciążeniom.

Dobre światło w twojej kuchni

Dobre światło w twojej kuchni

Odpowiednie oświetlenie w kuchni to gwarancja dobrego samopoczucia kucharza i odnoszenia przez niego sukcesów kulinarnych. Warto pamiętać o tym, że wybierając źródło światła należy kierować się przede wszystkim jego parametrami i zadbać, by zostały dostosowane do funkcji, jaką pełni pomieszczenie lub jego wydzielona strefa.

Poznaj różnice emisji CO2 w najpopularniejszych piecach

Poznaj różnice emisji CO2 w najpopularniejszych piecach

Jakość powietrza w Polsce, zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym, pozostawia wiele do życzenia. Za jego zły stan w dużej mierze odpowiadają spaliny samochodowe i zanieczyszczenia produkowane przez używane do ogrzewania domów piece węglowe. Od pewnego czasu mówi się także o rosnącym efekcie cieplarnianym, do którego przyczynia się zwiększona ilość CO2. Dlatego też, w celu ograniczenia powyższych problemów, podjęto działania zachęcające do wymiany starych kotłów na nowe, emitujące mniej dwutlenku węgla, szkodliwych tlenków i pyłów. Jakie kotły pojawiają się w naszych domostwach

« Starsze artykuły