Kotły na biomasę  – 3 powody dla których warto na nie stawiać

Kotły na biomasę są chętnie wykorzystywane zarówno przez użytkowników indywidualnych, jak i w budownictwie komunalnym, dużych zakładach przemysłowych, pawilonach handlowych, czy w szkołach. Rozwiązanie to cieszy się coraz większą popularnością, zwłaszcza na terenach objętych ustawą antysmogową, ponieważ wykorzystuje ekologiczne i odnawialne źródło energii, jakim jest biomasa. Dlaczego warto no nie stawiać? Podpowiadamy. 

Kotły na biomasę są tanie w eksploatacji

Kotły na biomasę są dobrym rozwiązaniem dla wszystkich tych użytkowników, którzy poszukują zamiennika dla węgla, ponieważ cena tego opału jest dla niego mocno konkurencyjna. Dodatkowo ten typ paliwa jest znacznie tańszy w eksploatacji niż gaz ziemny, prąd, czy olej opałowy. Tego typu urządzenia chętnie wybierają również przedsiębiorstwa, które mają dostęp do dużych ilości biomasy.

Kotły na biomasę są wygodne i uniwersalne

Kotły przemysłowe na biomasę podobnie jak te przeznaczone dla użytkowników indywidualnych są bardzo wygodne w eksploatacji. Wystarczy zasypać zasobnik wybranym opałem, a następnie przez kilka dni urządzenie nie będzie potrzebowało naszej ingerencji. Dodatkowo nowoczesne systemy są przystosowane do spalania różnych opałów — nie tylko pelletu, ale również drewnianych zrębków, wiór, trocin, bawełny, a nawet zbóż. Dzięki temu użytkownik ma możliwość wyboru tańszego i bardziej efektywnego dla siebie rozwiązania.

Kotły na biomasę są ekologiczne

Kotły na biomasę są ekologiczne. Z tego powodu mogą być wykorzystywane we wszystkich tych miastach i gminach, które objęte są ustawą antysmogową i zakazują używania pieców węglowych. Biomasa to nie tylko odnawialne, ale również czyste paliwo, ponieważ charakteryzuje się minimalną emisją substancji smolistych.

Kotły na biomasę zyskują na popularności ze względu na ich łatwość użytkowania i uniwersalność. Dodatkowo charakteryzują się wysoką sprawnością i mogą być wykorzystywane nie tylko przez gospodarstwa domowe ale również w budownictwie komunalnym i przemyśle.

 

Dodaj komentarz