Rusztowania – niezbędne na budowie

Niemal każde prace budowlane, czy remontowe wymagają stosowania rusztowań. Na rynku dostępnych jest wiele ich typów, dedykowanych do różnych prac, choć tak naprawdę firmy budowlane zwykle wykorzystują to, co mają u siebie na stanie.

Niskiej jakości sprzęt, to problem związany z ryzykiem awarii i wypadków, ale inwestowanie w dobrej klasy rusztowania aluminiowe znajduje się często na końcu listy zakupów.

Kupowanie wszystkiego nie jest jednak konieczne – elastyczność i bezpieczeństwo na budowie można zapewnić także wynajmując.

Czy na pewno jakość ma znaczenie?

Rusztowania na polskich placach budowy czy remontach budynków, nierzadko prezentują opłakany stan i tylko dzięki zaangażowaniu i ostrożności ekipy budowlanej nie dochodzi do wielu wypadków.

Zużyte, stare, zdekompletowane, zabezpieczane metodami dalekimi od norm BHP, bywają poważnym zagrożeniem, ale też przede wszystkim utrudniają i opóźniają pracę zespołu.

Tak jak każde inne narzędzie, brak pożądanych cech, tj. jak jezdność dająca możliwość szybkiego przemieszczenia rusztowania, wpływają negatywnie na postęp prac. Mało kto chce jednak inwestować w tak prosty sprzęt, więc budowlańcy radzą sobie z tym co mają. Nie zawsze będzie to jednak najefektywniejsze.

Problemem jest też kwestia ograniczonych zasobów. Im wyższy obiekt, tym więcej rusztowań będzie nam potrzebne… a kupować dodatkowe elementy dla realizacji jednej inwestycji wydaje się być zupełnie zbyteczne. I słusznie!

Wynajmuj, aby pozostać elastycznym

Nawet posiadając własne zasoby rusztowań jezdnych i elewacyjnych, stanowiących zwykle fundament zasobów firm budowlanych, w końcu trafi się zlecenie gdzie wymagane, lub chociaż korzystne byłoby mieć ich więcej.

Magazynowanie, to obok zakupu, dodatkowy koszt, a całościowo mogą one przekroczyć wartość samej inwestycji. Realizując zlecenia dla głównie dla odbiorców indywidualnych, większe zadanie mogłoby zostać w takim wypadku odrzucone z braku sprzętu. Zamiast tego, lepiej siąść i policzyć, czy nie opłaci się brakujących rusztowań wypożyczyć?

Przykładowo, zakup pojedynczego rusztowania jezdnego z aluminium to koszt rzędu 1200-1500 zł. Natomiast alternatywny wynajem dostępny jest za mniej niż dziesiątą część tej kwoty – sprawdź przykładowe ceny za wynajem rusztowań w wypożyczani Boels. Jeśli w ciągu roku taki sprzęt będzie potrzebny przez tylko kilka dni, jego zakup i składowanie mogą okazać się po prostu zbędnym wydatkiem.

Wypożyczaj w Boels

W Polsce funkcjonuje kilka dużych wypożyczalni sprzętu i rusztowań budowlanych. Narzędzia dedykowane do remontu czy budowy są dostępne dla firm, ale też klientów indywidualnych, realizujących samodzielnie prace – zwykle remontowe.

Boels Rental, to międzynarodowa firma z wieloma oddziałami w całej Polsce. Jako wypożyczania, oferuje sprzęt na bezpośredni wynajem z niską kaucją i szybką dostępnością.

Nie tylko rusztowania, ale szeroki asortyment narzędzi pozwala we współpracy z Boels na realizację prostych prac remontowych i zaawansowanych inwestycji budowlanych. Model wynajmu, coraz popularniejszy w kraju, jest interesującą alternatywą, która powinna stanowić uzupełnienie zasobów własnych w firmach i podstawę dla klientów indywidualnych.

Zamiast szukać pozornych oszczędności na tańszym sprzęcie marketowej jakości, który przez większość roku kurzy się w magazynie, czy piwnicy, może efektywniej będzie go po prostu wypożyczyć?


Artykuł przygotowano we współpracy z firmą Boels. Zdjęcia: foter.com

One comment

Dodaj komentarz